Ako si vybrať mláďa?

V prvom rade musíte mať akú takú predstavu aké sfarbenie hľadáte, preto si treba najskôr prejsť všelijaké možne farebné mutácie, je ich ešte oveľa viac tak preto túto na stránke sú popísane tie najčastejšie. Tak isto na niektorom zvierati môžete mať kombinácie sfarbení, najčastejšie Harlequin -Dalmatín, Pinstripe - Dalmatín…

Aké veľké mláďatá sú vhodné? 

  • jedna z najčastejších chyb ktorá sa objavuje pri kúpe pagekona je vek! Áno malinke sú krásne, nežne a roztomile ale treba myslieť na to, ako je to mláďa staré, a položiť si otázku budem schopný/schopná sa o neho postarať? Dám mu všetko potrebné pre správny vývoj a rast?  
  • nenechajte sa oklamať ,,Chovateľmi” stačí mu dávať výživu a ono vám vyrastie, nie nie to neje pravda. Nemôže fungovať len a len na ovocí aj keď to je plodožravy gekón jeho veľkou stravovacou zložkou hmyz. 
  • mláďa ktoré je vhodné na kúpu je samostatne žerúce - to znamená že musí byť schopné samo loviť hmyz obalený vo vitamínoch (vitamíny z obsahom vitamínu ,,D” sa môžu líšiť v závislosti od vybavenia chovného boxu/terária) už od ranného veku a samo prijímať kašičky ktoré sú určené práve pre tento druh. Najvhodnejšie sú Repashy a Dr.Rhaco preto je vhodné si zaobstarať už trochu odrastené pagekóny mate záruku, že už vedia samostatne žrať. 
  • ďalšia dôležitá vec je že mláďa musí byť života schopne, nesmie byť apatické to neveští nič dobré.

 

p.s. prikladám zopár fotiek mojich odchovaných mláďatiek ktoré si už našli svoj vlastný domov. Viac fotiek nájdete na na mojom Facebooku alebo Instagrame