4 položiek celkom
aquamin
AQUAMIN
Skladom
od €6,20

Aquamin je špičkový zdroj biologicky aktívneho vápnika, horčíka a ďalších 74 stopových minerálov. Aquamin je práve tým minerálnym doplnkom, ktorý by mal nahradiť výrobky s...

102/55
dr rhaco kasa pro pagekony
od €7,90

Kaša pre všetky plodožravé gekony a plazy ktoré si pochutia na ovocí a nepohrdnu aj kúskom hmyzu. Bez konzervantov, jednoduchá príprava. Môže sa používať ako kompletné krmivo.

105/55
a 3707
Novinka
od €8,90

Guava verzia Kaše pre pagekony je opäť tej najvyššej kvality a samozrejme sa pri výrobe dodržiavajú zásady: bez konzervantov, aróm a umelých príchutí.

611/55
Jahoda 1
od €8,90

Jahodová verzia Kaše pre pagekony je opäť tej najvyššej kvality a samozrejme sa pri výrobe dodržiavajú zásady: bez konzervantov, aróm a umelých príchutí.

293/55

Predstavujeme Vám nové krmivo pre Novokaledonské pagekony. Táto kaša je síce nová na trhu, ale je vyvíjaná už 9 rokov, za túto dobu Jakub Osmančik receptúru doladil k absolútnej spokojnosti. Základ je rovnaký a dochádza vždy len k drobným úpravám. Menšie úpravy by rád robil aj naďalej, svet okolo nás sa vyvíja a objavujú sa nové a nové poznatky v oblasti výživy a veterinárnej medicíny exotických zvierat. Jakub chce držať krok s dobou a využívať aktuálnych poznatkov k zdokonaľovaní produktov. Ako chovateľ exotických zvierat pozná ich potreby a zostavil krmivo, s ktorým je nadmieru spokojný a istý, verí že budete spokojní aj Vy.

Z akých ingrediencii je toto kompletné krmivo vyrobené? Poďme sa na to pozrieť:

Červené banány:

Prečo sa Jakub rozhodol používať práve červené banány? Na to má jednoduchú odpoveď. ,,,Náš Bio prášok z červených banánov len ten najlahodnejší a najkvalitnejší prášok z banánov, s ktorým som mal možnosť sa do súčasnej doby stretnúť. Nevyrába sa z nezrelých zelených banánov, z ktorých je následný produkt sušený bez výraznej banánovej chuti a neje sladký. Náš prášok z červených banánov je v Bio kvalite a vyrába sa z červených banánov, ktoré dozrievajú do plnej zrelosti v mieste pestovania a následné sú šetrným spôsobom spracovávané."

Oproti bielym práškom/mukám z klasických (nami bežne známych banánov) je prášok z červených banánov hrdzavo sfarbený, nádhernej vône a je veľmi sladký a chutný. Červené banány chuťou pripomínajú maliny a jahody. Vďaka tomuto vysoko kvalitnému prášku z červených banánov niesme nútení používať žiadne umelé arómy. Bez umelej arómy síce nedocielime komerčného „Wow“ efektu miereného na chovateľa pri otvorení balenia s naším krmivom, ale verte nám, že o to nám naozaj vôbec nejde. Tato kaša je namiešaná pre našich milovaných chovancov a tí ju priamo zbožňujú. A o to nám presne ide, o blaho našich chovancov. Preto nepoužívame žiadne konzervanty, farbiva ani arómy.


7nzvswxiddub8203chyo-md

Prášok zo cvrčkov sa Jakub rozhodol použiť z niekoľkých dôvodov. Často sa stretával z otázkami od  chovateľov, čo robiť, keď ich chovanci odmietajú hmyz a berú ho v tom lepšom prípade iba sezónne. Z podobných dôvodov sa rozhodol zakomponovať do kaše i prášok z hmyzu. Prášok z múčnych červov používať nechcel a prášok z hermetií pre svoju typickú arómu a chuť do ovocných kaší sa príliš nehodí. Nakoniec sa rozhodol použiť prášok z Cvrčkov domácich, ktorý nahradzuje významnú časť zdroja proteínu a tuku pri ešte prijateľnom zachovaní lahodnosti výsledného produktu. Ďalší fakt, ktorý ho ovplyvnil pri rozhodovaní, bol ten, že cvrčiu múčku zohnal v potravinárskej kvalite, aj keď je mnohonásobne drahšia ako iné hmyzie múčky.


n56tszsls88lu6ybccpg-md


Včelí peľ netreba dlho predstavovať. Pre jeho skvelé zloženie by mal byť neodmysliteľnou súčasťou každého moderného kompletného krmiva pre plodožrave a nektarožravé gekóny. Doporučuje ho používať tiež pri kŕmení kŕmneho hmyzu. Kŕmny hmyz v ňom tiež môžete obaliť a potom ho skrmovať Vašim chovancom.

cp9q9edqc0l7poagt6rr-md


Silymarin je účinná látka zo semien Ostropestreca mariánskeho a podporuje zdravie pečene. Jedná sa o zmes troch látok- silybinu, silydianinu a silikristinu. Využívaný je najmä pre svoje pozitívne účinky na pečeň. Pôsobí ako tzv. antioxidant, čím pomáha likvidovať škodlivé voľné radikály a pôsobí tak proti oxidačnému stresu.

Imunoglukany, tiež betaglukany sú polysacharidy, prírodné imunologické látky. Betaglukany majú nesporne pozitívne imunologické účinky, doposiaľ neboli pozorovane toxické ani iné vedľajšie následky pri ich perorálnom podávaní. Jedná sa o skvelú vec pre posilnenie imunitného systému.