Dr. Rhaco Kaša pro pagekony

Značka: Dr. Rhaco
€6,85 €10,67 €17,17 €30,55 €49,67 €87,92 €126,16 od €6,85
Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Momentálne nedostupné Skladom (2 ks) Zvoľte variant
Variant

Doplnkové krmivo.

Predstavujeme Vám nové krmivo pre Novokaledonské pagekony. Tato kaša je síce nová na trhu, ale je vyvíjaná už 9 rokov, za tuto dobu Jakub Osmančik receptúru doladil k absolútnej spokojnosti. Základ je rovnaký a dochádza vždy len k drobným úpravám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dr. Rhaco Kaša pre pagekony

Predstavujeme Vám nové krmivo pre Novokaledonské pagekony. Tato kaša je sice nová na trhu, ale je vyvíjaná už 9 rokov, za tuto dobu Jakub Osmančik receptúru doladil k absolútnej spokojnosti. Základ je rovnaký a dochádza vždy len k drobným úpravám. Menšie úpravy by rád robil aj naďalej, svet okolo nás sa vyvíja a objavujú sa nové a nové poznatky v oblasti výživy a veterinárnej medicíny exotických zvierat. Jakub chce držať krok s dobou a využívať aktuálnych poznatkov k zdokonaľovaní produktov. Ako chovateľ exotických zvierat pozná ich potreby a zostavil krmivo, s ktorým je nadmieru spokojný a istý, verí že budete spokojní aj Vy.

Z akých ingrediencii je toto kompletné krmivo vyrobené? Poďme sa na to pozrieť:

Červené banány:

Prečo sa Jakub rozhodol používať práve červené banány? Na to má jednoduchu odpoveď. ,,,Náš Bio prášok z červených banánov len ten najlahodnejší a najkvalitnejší prášok z banánov, s ktorým som mal možnosť sa do súčasnej doby stretnúť. Nevyrába sa z nezrelých zelených banánov, z ktorých je následný produkt sušený bez výraznej banánovej chuti a nieje sladký. Náš prášok z červených banánov je v Bio kvalite a vyrába sa z červených banánov, ktoré dozrievajú do plnej zrelosti v mieste pestovania a následné sú šetrným spôsobom spracovávané."

Oproti bielym práškom/mukám z klasických (nami bežne známych banánov) je prášok z červených banánov hrdzavo sfarbený, nádhernej vône a je veľmi sladký a chutný. Červené banány chuťou pripomínajú maliny a jahody. Vďaka tomuto vysoko kvalitnému prášku z červených banánov niesme nútení používať žiadne umelé arómy. Bez umelej arómy síce nedocielime komerčného „Wow“ efektu miereného na chovateľa pri otvorení balenia s naším krmivom, ale verte nám, že o to nám naozaj vôbec nejde. Tato kaša je namiešaná pre našich milovaných chovancov a tí ju priamo zbožňujú. A o to nám presne ide, o blaho našich chovancov. Preto nepoužívame žiadne konzervanty, farbiva ani arómy.


7nzvswxiddub8203chyo-md

Prášok zo cvrčkov sa Jakub rozhodol použiť z niekoľkých dôvodov. Často sa stretával z otázkami od  chovateľov, čo robiť, keď ich chovanci odmietajú hmyz a berú ho v tom lepšom prípade iba sezónne. Z podobných dôvodov sa rozhodol zakomponovať do kaše i prášok z hmyzu. Prášok z múčnych červov používať nechcel a prášok z hermetií pre svoju typickú arómu a chuť do ovocných kaší sa príliš nehodí. Nakoniec sa rozhodol použiť prášok z Cvrčkov domácich, ktorý nahradzuje významnú časť zdroja proteínu a tuku pri ešte prijateľným zachovaní lahodnosti výsledného produktu. Ďalší fakt, ktorý ho ovplyvnil pri rozhodovaní, bol ten, že cvrčiu múčku zohnal v potravinárskej kvalite, aj keď je mnohonásobne drahšia ako iné hmyzie múčky.


n56tszsls88lu6ybccpg-md


Včelí peľ netreba dlho predstavovať. Pre jeho skvelé zloženie by mal byť neodmysliteľnou súčasťou každého moderného kompletného krmiva pre plodožrave a nektarožrave gekóny. Doporučuje ho používať tiež pri kŕmení kŕmneho hmyzu. Kŕmny hmyz v ňom tiež môžete obaliť a potom ho skrmovať Vašim chovancom.

cp9q9edqc0l7poagt6rr-md


Silymarin je účinná látka zo semien Ostropestreca mariánskeho a podporuje zdravie pečene. Jedná sa o zmes troch látok- silybinu, silydianinu a silikristinu. Využívaný je najmä pre svoje pozitívne účinky na pečeň. Pôsobí ako tzv. antioxidant, čím pomáha likvidovať škodlivé voľné radikály a pôsobí tak proti oxidačnému stresu.

Imunoglukany, tiež betaglukany sú polysacharidy, prírodné imunologické látky. Betaglukany majú nesporne kladné imunologické účinky, doposiaľ neboli pozorovane toxické ani iné vedľajšie následky pri ich perorálnom podávaní. Jedná sa o skvelú vec pre posilnenie imunitného systému.

  • Analytické zložky:
  • Hrubý proteín:            22,2%
  • Hrubý tuk:                  4,9%

Zloženie: Červený banán, servátkovi proteín, múčka z cvrčkov (Acheta domesticus), sušený žĺtok, minerály, včelí peľ, alfaalfa, mladá zelená pšenice, mladý zelený jačmeň, inulin, lyzin, chlorella, spirulina, imunoglukany, lecitin, silymarin, metionin.

Doplnkové látky v 1kg:

Vitamíny: Vitamín A 14 400IU, vitamín D3 2 800IU, vitamín E 1,34 mg, vitamín B1 145 μg, vitamín B2 185 μg, kyselina listová 40,6 μg, vitamín B12 0,33 μg, vitamín C 9,74mg, biotin 5,58 μg, Vitamín B6 171 μg, kyselina pantothenová 1,22 mg, Niacin 1,79 mg.

Stopové prvky: Meď (3b405) 4,5 mg/kg, Zinok (3b603) 28,8 mg/kg, Mangán (3b502) 32,4 mg/kg, Železo (3b103) 32,4 mg/kg, Selén (3b801) 0,063 mg/kg, Jód (3b201) 0,162 mg/kg.

Minimálna trvanlivosť 18 mesiacov od dátumu výroby. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov. Skladujte pri izbovej teplote, dôkladne uzavreté.