Gecko Nutrition

10 položiek celkom
geckonutrition purecalcium
Novinka
Čistý vápnik
Skladom (3 ks)
od €6

Gecko Nutrition Čistý vápnik

721/50
geckonutrition naturalcalcium
Novinka
Prírodný Vápnik
Skladom (4 ks)
od €6

Gecko Nutrition Prírodný vápnik

724/50
geckonutrition calcium+d3
Novinka
Calcium + D3
Skladom (4 ks)
od €8

Gecko Nutrition vápnik + D3

730/50
banane etikett
Tip
Banán
Skladom (>5 ks)
od €9,90

Banány patria medzi obľúbené pochúťky

617/50G
banane feige etikett
Banán - Figa
Skladom (>5 ks)
od €9,90

Gecko Nutrition prináša chuť banán figa.

632/50
banane erdbeere etikett
Banán - Jahoda
Skladom (>5 ks)
od €9,90

Gecko Nutrition prináša príchuť banán jahoda.

635/50
banane waldfrucht etikett
Tip
Banán - Lesná zmes
Skladom (>5 ks)
od €9,90

Naša najnovšia receptúra banán a lesná zmes, obsahuje všetko potrebné.

629/50
banane mango etikett
Banán - Mango
Skladom (5 ks)
od €9,90

S chuťou banánu a manga sa stáva naozaj exotickým krmivom!

626/50G
banane aprikose etikett
Tip
Banán - Marhuľa
Skladom (>5 ks)
od €9,90

Ak ste túto kombináciu už sami raz ochutnali, napríklad v ovocnom šaláte, už vám nemusíme nič vysvetľovať.

620/50G
geckonutrition calciumplus
Novinka Tip
Calcium Plus
Skladom (4 ks)
od €11

Gecko Nutrition Calcium Plus je vitamínový a minerálny doplnok.

727/50

Prečo Gecko Nutrition


Za posledných pár rokov sa toho v oblasti krmív pre pagekony udialo veľa a stojí za to pozrieť do minulosti chovu pagekonov, aby sme pochopili, s akou vášňou bolo krmivo pre pagekony vytvorené.

Ak si spomeniete na začiatky chovu pagekonov riasnatých, stále bolo ťažké dosiahnuť ideálnu kŕmnu zmes pre vaše zvieratá, pretože ešte neexistovalo žiadne komerčné krmivo. Vystačili si teda s obyčajným hmyzom, ovocím a detskou výživou. Zloženie a suplementáciu bolo treba mať neustále na očiach, takže všetko sa muselo zaobísť bez pridaného cukru, museli sa dopĺňať vitamíny a minerály. Dosiahnuť správnu zmes, dôsledne ju dodržiavať a nepredávkovať chovanca bolo veľmi ťažké.

Allenovi Repashymu z USA sa to napokon podarilo vyvinúť prvé krmivo, ktoré spĺňalo požiadavky. Vyvinul prvé komerčné krmivo pre pagekonov riasnatých – Crested Gecko MRP. Do roku 2010 sa Crested Gecko MRP dovážalo iba prostredníctvom hromadných objednávok od súkromných chovateľov. Preprava z USA do Nemecka trvala dlho a bola drahá.

Prvý míľnik sa dosiahol v roku 2011, keď sa naskytla príležitosť komerčne dovážať produkty Repashy Superfoods. Dopyt bol veľký, dokázali sme dovážať stále väčšie množstvá a nakoniec sme sa stali veľkoobchodníkmi pre Európu. Trvalo to až do roku 2015, kým Pangea Reptile tiež z USA, priniesla Pangea Fruit Mix na trh.

Repashy Superfoods aj Pangea Reptile v priebehu rokov neustále rozširovali svoj sortiment krmív. Jeden problém však pre všetkých milovníkov pagekonov zostal ďaleko od USA: Doprava krmiva z USA cez Veľkú Britániu do Európy trvá dlho a je drahá, čo sa samozrejme odráža aj na cenách.

V roku 2016 bola ohlásená ďalšia prekážka, Brexit. Veľká Británia opustí Európsku úniu. V tejto chvíli nikto nevie, aký vplyv to bude mať na obchodné dohody. Tisíce zákazníkov teraz kŕmia svoje pagekony krmivom z USA, ale bude to možné aj z dlhodobého hľadiska?

Zo začiatkom pandémie Corona-vírusu sa objavili aj ďalšie problémy. Dodávateľské reťazce boli dočasne prerušené, suroviny na výrobu krmív pre zvieratá boli vzácne a niekedy už nedostupné. Okamžitý dôsledok je ďalšie zvyšovanie cien a obrovské nedostatky v dodávkach.

Bolo potrebné nájsť riešenie, ako zabezpečiť optimálnu dlhodobú starostlivosť o pagekony.

Toto riešenie sa nazýva: Gocko Nutrition. Nové krmivo, ktoré sa vyrába priamo v Nemecku a má tak výrazne kratšie prepravné trasy. Chráni tak nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie.

Ale najdôležitejšia vec: Pagekony to milujú.