Prečo si vybrať Repashy

all-reptile-products-header-21

Produktový rad Repashy je novinka na Slovenskom trhu. Táto značka sa začala vyrabať v roku 1995.
Produkty Repashy boli vynájdené pre použitie v Sandfire Dragon Ranch vo svojich chovných programov, spočiatku pre agymy bradate , gekonov nočných a rosničký austrálské.
Chovatelia žiab začali prikrmovať i ryby a v roku 2010 bola formálne spustená celá škála krmív pre ryby.

Repashy Gély nepoužívajú žiadne umelé potravinárske farbivá a príchute.
Repashy Gély využivajú nízkotepelné želírujúce látky. Nevyžadujú dlhodobé varenie, ako je želatína alebo agar. Postačuje 85 stupňov C. Len pár minút stači na vytvorenie gélu. Tým sa zabráni degradácii živín, a to najmä v porovnaní s typickými vysoko tepelnými procesmi na vytvaranie granúl alebo vločiek, ktoré vyžadujú veľmi vysoku tepelnú / páru, potrebnú pre aktiváciu škrobu a glutamanu na spajanie.
Vzhľadom k tomu, gélové látky sú rastlinného pôvodu, ktoré nevyžadujú prudké chladenie, s cieľom vytvoriť požadovaný tvar.
Repashy Gély sú termo-reverzibilné, čo znamená, ak nechcete mať pevný gél z nejakého dôvodu, stačí ohriať a nasledne zriediť, alebo opačne zahustiť alebo môžte pridáť vitamíny/minerali.
Vo vode rozpustné vitamíny a živiny sú uzavrete v géli, a zostávajú stabilné až kym sa nedostanú do traviaceho traktu.
Všetky receptúry obsahujú stabilizovaný vitamín C.
Gélové zlúčeniny dosahuju maximalne 5% hmotnosti výrobku. Typické vločieky a peletové vzorce obsahujú až 20% spojiva a často môžu obsahovať aj ďalšie stabilizatory.
Repashy používa iba najkvalitnejšie ingrediencie, z celých zvierat ktoré sú k dispozícii: celé ryby (napr. zo sardiniek / z ančovičiek), celé chobotnice a celých kôrovcov „Neptune Krill“, tvoria zaklad krmiva pre ryby s výnimkou vegánskych vzorcoch, ktoré obsahujú hlavne riasy (Chlorella / Spirulina / Schizochytrium) a zelené rastlinné bielkoviny zo zeleného hrášku a listov lucerny.
Repashy Gély nepoužívajú žiadne pozemské živočíšne bielkoviny.
Gélové potraviny sú 100% bez škrobu, alebo spojív lepku a želatíny. Žiadna rybia múčka, rybí tuk, pozemné mäso alebo sójové proteíny, alebo spojiva, ako sú pšeničné produkty, pšeničný lepok, pšeničná múka, kukuričná múčka, kukuričný škrob, alebo iných obilných škrobov alebo iné zložky, ktoré sú priemyselne vedľajšie produkty.
Repashy gély neobsahujú žiadnú sóju .Sója obsahuje vysoké množstvo „inhibítorov trypsínu“ (enzýmy absorbujúce bielkoviny) ktoré sú estrogénové zlúčeniny a podobné.
Všetky Repashy gély obsahujú kombináciu viac ako šesť vysokých karotenoidovích zložiek (v podobe našho slávneho "SuperPig" premixu), poskytujúce celé spektrum karotenoidov. Hladiny v rozmedzí od 250 ppm do viac ako 500 ppm celkových karotenoidov, sú najvyššie v krmivarskom priemysle.
Väčšina krmív obsahujú dostatočné množstvo pšenice, kukurice alebo sóje, aby držali pohromade pridané suroviny. Pridanie lacných bliekovin môže spôsobovať nadúvanie. A mnoho gélových potraviny obsahujú až 20% želatíny, hydrolyzovanej forme kolagénu, aby vzniklo gélove krmivo.
Vo večšine etikiet sa uvádza 30-50% bielkovín, viac ako polovica môže byť kolagén alebo lepok, ktorý je najbežnejšie používaným spojivom vo forme vločiek a peliet. Oba proteíny, lepok a kolagén ovplyvňujú nutričnú analýzu a skresľujú množstvo vysoko kvalitných, biologicky dostupných bielkovín vo výrobku. Tieto zle stráviteľné bielkoviny, rovnako ako spojiva škrobu, môžu prispieť k znečisteniu vody pri krmení rýb, môže mať aj črevné blokácie, bráni vstrebávaniu iných živín, a môže podporovať uhyn.
Repashy Gély zostavajú stabilne vo vode po dobu 24-48 hodín, čo podporuje prirodzené krmenie, nevižaduje nasledne krmenie, jeden alebo viac krat denne ako pri krmení z vločkamy alebo peletamy. Pomalé podávanie umožňuje prirodzene pomalí tráviací proces, ktorý nie je možné pri podávaní veľkých množstiev, vyprázdniť žalúdok medzi kŕmením.
Repashy Gély sú veľmi efektívny spôsob, ako ústne podať lieky pre ryby, palzy a obojživelniky. Gél môže byť zahrievaný na požadovanú teplotu, aby sa lieky mohly vmiešanť do gélu, pri ochladeni, sa vrati do pôvodného skupenstva.To znižuje poškodenie lieku. Liek zostane uzavretý v géle. To umožňuje priame podanie.
Veríme, že ľudia začnú inač premýšlať a pozerať sa na krmenie rýb, plazov a obojživelníkov. Nemyslíme si, že táto rada potravín nahradí vločky, pelety alebo hmyz, ale myslíme si, že sa minímálne zamyslite nad touto možnosťou, a uvedomite si, že existuje aj iná možnosť ako sa dá krmíť.