Prečo si vybrať Repashy

all-reptile-products-header-21

Táto značka sa začala vyrábať v roku 1995.


Produkty Repashy boli vynájdené pre použitie v Sandfire Dragon Ranch vo svojich chovných programov, spočiatku pre agymy bradate , gekončkov nočných a rosničky austrálske.
Chovatelia žiab začali prikrmovať i ryby a v roku 2010 bola formálne spustená celá škála krmív pre ryby.

Repashy Gély nepoužívajú žiadne umelé potravinárske farbivá a príchute.


Repashy Gély využívajú nízkotepelné želírujúce látky. Nevyžadujú dlhodobé varenie, ako je želatína alebo agar. Postačuje 85 stupňov C. Len pár minút stačí na vytvorenie gélu. Tým sa zabráni degradácii živín, a to najmä v porovnaní s typickými vysoko tepelnými procesmi na vytváranie granúl alebo vločiek, ktoré vyžadujú veľmi vysokú tepelnú / páru, potrebnú pre aktiváciu škrobu a glutamínu na spájanie.
Vzhľadom k tomu, gélové látky sú rastlinného pôvodu, ktoré nevyžadujú prudké chladenie, s cieľom vytvoriť požadovaný tvar.


Repashy Gély sú termo-reverzibilné, čo znamená, ak nechcete mať pevný gél z nejakého dôvodu, stačí ohriať a následne zriediť, alebo opačne zahustiť alebo môžete pridať vitamíny/mineráli.
Vo vode rozpustné vitamíny a živiny sú uzavreté v gély, a zostávajú stabilné až kým sa nedostanú do tráviaceho traktu.
Všetky receptúry obsahujú stabilizovaný vitamín C.


Gélové zlúčeniny dosahujú maximálne 5% hmotnosti výrobku. Typické vločky a paletové vzorce obsahujú až 20% spojiva a často môžu obsahovať aj ďalšie stabilizátory.
Repashy používa iba najkvalitnejšie ingrediencie, z celých zvierat ktoré sú k dispozícii: celé ryby (napr. zo sardiniek / z ančovičiek), celé chobotnice a celých kôrovcov „Neptune Krill“, tvoria základ krmiva pre ryby s výnimkou vegetariánskych vzorcoch, ktoré obsahujú hlavne riasy (Chlorella / Spirulina / Schizochytrium) a zelené rastlinné bielkoviny zo zeleného hrášku a listov lucerny.

Gélové potraviny sú 100% bez škrobu, alebo spojív lepku a želatíny. Žiadna rybia múčka, rybí tuk, mäso, sójové proteíny, alebo spojiva, ako sú pšeničné produkty - pšeničný lepok, pšeničná múka, kukuričná múčka, kukuričný škrob, alebo iných obilných škrobov alebo iné zložky, ktoré sú priemyselne vedľajšie produkty.


Repashy gély neobsahujú žiadnu sóju .Sója obsahuje vysoké množstvo „inhibítorov trypsínu“ (enzýmy absorbujúce bielkoviny) ktoré sú estragónové zlúčeniny a podobné.
Všetky Repashy gély obsahujú kombináciu viac ako šesť vysokých karotínových zložiek (v podobe nášho slávneho "SuperPig" premixu), poskytujúce celé spektrum karotínov. Hladiny v rozmedzí od 250 ppm do viac ako 500 ppm celkových karotínov, sú najvyššie v krmivárkam priemysle.


Väčšina krmív obsahujú dostatočné množstvo pšenice, kukurice alebo sóje, aby držali pohromade pridané suroviny. Pridanie lacných bielkovín môže spôsobovať nadúvanie. A mnoho gélových potraviny obsahujú až 20% želatíny, hydrolyzovanej forme kolagénu, aby vzniklo gélové krmivo.


Vo väčšine etikiet sa uvádza 30-50% bielkovín, viac ako polovica môže byť kolagén alebo lepok, ktorý je najbežnejšie používaným spojivom vo forme vločiek a peliet. Oba proteíny, lepok a kolagén ovplyvňujú nutričnú analýzu a skresľujú množstvo vysoko kvalitných, biologicky dostupných bielkovín vo výrobku. Tieto zle stráviteľné bielkoviny, rovnako ako spojiva škrobu, môžu prispieť k znečisteniu vody pri kŕmení rýb, môže mať aj črevné blokácie, bráni vstrebávaniu iných živín, a môže podporovať úhyn.


Repashy Gély zostávajú stabilne vo vode po dobu 24-48 hodín, čo podporuje prirodzené kŕmenie, nevyžaduje následne kŕmenie, jeden alebo viac krát denne ako pri kŕmení z vločkami alebo paletami. Pomalé podávanie umožňuje prirodzene pomalí tráviaci proces, ktorý nie je možné pri podávaní veľkých množstiev, vyprázdniť žalúdok medzi kŕmením.


Repashy Gély sú veľmi efektívny spôsob, ako ústne podať lieky pre ryby, plazy a obojživelníky. Gél môže byť zahrievaný na požadovanú teplotu, aby sa lieky mohli vmiešať do gélu, pri ochladení, sa vráti do pôvodného skupenstva. To znižuje poškodenie lieku. Liek zostane uzavretý v géle. To umožňuje priame podanie.


Veríme, že ľudia začnú inač premýšľať a pozerať sa na kŕmenie rýb, plazov a obojživelníkov. Nemyslíme si, že táto rada potravín nahradí vločky, pelety alebo hmyz, ale myslíme si, že sa minimálne zamyslite nad touto možnosťou, a uvedomíte si, že existuje aj iná možnosť ako sa dá kŕmiť.