Vitamíny a minerálne doplnky

V zajatí dnes stredobodom pozornosti väčšiny plazov chovateľov je nielen udržať a sledovať svoje zvieratá, ale napodobňovať ich prirodzeného prostredia / prostredia v nádeji, že reprodukcia. Rozmnožujú a účinnosť chov sa stal meradlom úspechu s ošetrovateľov, a z tohto dôvodu sú plazy skladovanie za optimálnych podmienok chovu na dlhšie časové obdobia. V konečnom dôsledku to neprirodzené stresu zdaňuje rast a reprodukčné systémy plazov. To je miesto, kde sme, keď ich ošetrovatelia, sa musí uistiť, zabezpečujeme optimálnu výživu a splnenie požiadaviek chovu.

Trávenie:
Vynikajúca výživa a chov musí byť spojené dohromady, aby sa uistili reprodukčné úspech. Dá sa kŕmiť najdokonalejšie vyváženú stravu v existenciu, ale bez optimálnym teplotným spádom, že "perfektný" živiny nie sú schopné správne stráviteľné. Plazy sú Chladnokrvný zvieratá, tak oni vyžadujú teplo, aby sa stráviť svoje jedlo. Ak je táto požiadavka teplota nie je splnená, jedlo môže jednoducho hniť v črevách a nie je absorbovaná, čo spôsobuje nežiadúce poškodenie plaz. Trávenie je narušená nevhodnou teplotou v oblasti životného prostredia, ako aj vlhkosti. Nedostatok správnej hydratácie môže mať veľký vplyv na trávenie rovnako. Spotreba vody je často prehliadaná, keď myslieť na trávenie, ale bez správne množstvo príjmu vody, proces trávenia môže byť zastavený, čím sa zabraňuje vstrebávaniu živín.

Hydratácia:
V ich prirodzenom prostredí, plazy sú na zachovanie vodných zdrojov veľmi efektívne. Môžu žiť v úplne vyprahnutých krajinách, ísť na dlhú dobu bez pitia. Avšak, v tomto type prostredia iných faktorov musí byť vykonané na vedomie. Plazy v ich prirodzenom prostredí bude unikať teplo tým, že ustúpi do hlbokých norách v krajine, čo môže byť docela vlhké a chladné. Tento vlhký mikroklíma môže byť veľmi efektívne pri udržiavaní plaz hydratovanú. Ďalší príklad prívod vody je cez požití hmyzom. Hmyz sám môže poskytnúť veľké množstvo vody, aby sa pomôcť pri hydratáciu plaz. Ranná rosa, ktorý je zjavný v mnohých vyprahnutých krajinách je ďalší spôsob spotreby vody, a pre bylinožravce, budú mať oveľa, ak nie všetky, ich hydratácie konzumácii rastlinného materiálu. Ako môžete vidieť, okrem zjavné dažďom a prístup k tečúcej vode existuje mnoho iných prostriedkov, v ktorých Reptile môže uspokojiť svoje požiadavky vlhkosti.
Plazov v ich prirodzenom prostredí sa naučili prispôsobiť sa prírodným spôsobom udržanie správnej hydratácie. Keď sídli v zajatí plazov nie sú schopní sa uchýliť k väčšina z vyššie uvedených metód, sú vydaní na milosť svojho brankára poskytnúť im vhodnom prostredí. V situácii ako je táto, je na brankára poskytnúť vlhkosti do plazov, a často je v neprirodzenej "forma" cez zahmlievaniu, máčanie, miskou vody alebo kombináciou týchto metód. Ide o to, že dehydratovaný plaz nemôže vstrebať to najlepšie z jedla, tak bez riadnej hydratácie absorpcie výživy trpí.

Teplota:
Rýchly posun vpred k suchému terária so sklenenými stranách, hornou plochou obrazovkou a kúpajúcich sa svetlo ... a jednu osobu by sa to nazvať ideálne stanovište pre plazy, ale niekto iný môže hovoriť skvelý prístroj na výrobu hovädzie mäso kodrcavý! To môže byť zábavná analógia, ale je to viac než fakt fikcia. Dokonca aj púštne prispôsobený Reptile sa môže rýchlo dôjsť k dehydratácii a zomrú v uzavretom priestore, ako je táto. My ako strážcovia, musí poskytovať teplotný gradient tak, že Reptile môže termo regulovať. Je veľmi dôležité, aby sa ubezpečil, že dosť vysoké teploty sú poskytované tak, že Reptile môže metabolizovať a stráviť svoju potravu a vstrebávať živiny. Ak by sme ju neposkytujú, spolu s riadnou hydratáciu, potom ničom nezáleží.

Vápnik:
Vzhľadom k tomu, plazy sú vnímané skôr ako špeciálne domáceho maznáčika, málo výskumov bolo vykonané v súvislosti s ich požiadavky na výživu. To znamená, že odporúčania pre používanie týchto produktov sa líši trochu medzi výrobcami, rovnako ako pomer medzi začleňovania vitamínu D a vápnika.
Poďme však brať kurčatá pre príklad ... .Tam je obrovský finančný stimul k rastu kurča rýchlejšie, uistite sa, že je zdravý a má dobrú plodnosť. Potenciálny nárast zisku je to, čo riadi výskum na zvieratách, a to je faktor, ktorý bude udržiavať plaz výskum na okraji. Plaz nutričné ​​výskum je obmedzená na niekoľko málo špecializovaných ľudí, ako sú študenti, ktorí si môžu vybrať svoje investície do výskumu, špeciálne veterinári a odborníci na výživu, ktoré zabezpečili jeho osobné vášeň, a niekoľko veľkých výrobcov potravín špecialít. Veľa z výsledkov týchto štúdií je proprietárne a nie je k dispozícii pre širokú verejnosť.

Dobrou správou je, že sa zdá znamená veľa z vtáčej výskumu, konkrétne hydiny, bol dobrým východiskovým bodom pre tých z nás, ktorí chcú dať úsilie do predmetu. Ak vezmeme tieto znalosti a kombinovať ich s výskumom Reptile, ktorá bola vykonaná, máme celkom dobrý štart smerom k dosiahnutiu nutričné požiadavky na plazy.

Vezmite hydina napríklad znova; hladiny vápnika v kompletných krmív sa pohybujú od 1-1,5% v závislosti na značke, a druh krmiva (štartér, brojler, vrstva). To v skutočnosti dobre koreluje so štúdiami vykonanými v Geckos leoparda. Pozrite sa na kompletné krmivo vzorcov z veľkých výrobcov, ktorí urobili vlastný výskum, a je vidieť, že najúplnejšie plazov stravy spadajú do týchto parametrov. Podľa výskumu, referenčných diskusie, az mojich vlastných osobných štúdiách hladiny vápnika va nad okolo 2% môže spôsobiť problémy.
Mnoho ľudí verí, že nie je tam žiadna taká vec ako príliš veľa vápnika v potrave plazov, zvlášť keď je to cez doplnenie. To nie je pravda. Vápnika vo vysokých dávkach môže pôsobiť ako spojivo, ktoré inhibuje absorpciu základných živín, ako sú iné podstatné minerály, ako aj vitamíny. V prítomnosti príliš veľa vitamínu D, nadbytok vápnika môže vápenatět vnútorné orgány. Ako každý, kto niekedy prijatého vápnika pre trávenie by mal vedieť, vápnik neutralizuje žalúdočné kyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre trávenie a vstrebávanie všetkých živín. Mnoho drog má varovanie, aby neberie je antacíd, pretože sa môže zabrániť, aby sa droga je absorbovaný do systému. Rovnováha je hlavný kľúč. Dáva veľkú dávku vápnika naraz nie je rovnaký ako dáva menšie množstvo pri každom kŕmení.

Význam vápnika v plazov výživy je veľké obavy. História nám ukazuje, že nedostatok vápnika je častým problémom, najmä keď plazy sú pod tlakom do dlhšej než prírodné obdobia rozmnožovania. Ako už bolo uvedené, táto situácia spôsobí neprirodzený tlak na ženské plazov k produkcii viac vajíčok, čo vyžaduje viac vápnika. Pamätať si však, že to nie je len nedostatok vápnika, ktorý vytvára tento problém, ale komplexné vzťah medzi mnohými vitamínov a minerálnych látok.

Fosfor:
Fosfor a jeho vzťah k vápnika je tiež veľmi dôležitá. To je všeobecne dohodnuté po celom svete stavovcov, že pomer zahrnutie 2: 1 (vápnika / fosforu) je optimálna. To je bežný pomer meraný v zdravom analýze kostí väčšiny stavovcov. Chybovať na vysokej strane s vápnikom je všeobecne oveľa jednoduchšie metabolizovať než diétu, ktorá má menej ako pomere 2: 1. Dokonca aj pomer 3: 1 sa metabolizuje účinne väčšina organizmov.

Vitamín D:
Vitamín D je zďaleka najdôležitejšie vitamín v plazov výživy. V prírode, vitamín D je syntetizovaný v tele prostredníctvom absorpciou slnečného žiarenia (UVB), ktoré na koži. Diétne Vitamín D sa v prírode je tiež obsiahnutý v pečeni a obličkách z stavovcov. Väčšina plazov sú uchovávané v uzavretých priestoroch, a okrem hadov väčšina plazov, ktoré nie sú kŕmené významné množstvá celých stavovcov (Tak on nedostatku otázok vitamín D nedostatky v hady, takže bez tohto prirodzeného procesu, musíme poskytnúť diétne vitamínu D3, ktorý nahrádza potrebu k slnečného žiarenia. Získanie dávkovanie právo nie je ľahké, a pretože vitamín D je tuk rozpustný vitamín, prebytok suplementácia môže vytvoriť toxicitu, čo môže byť fatálne, a deficit môže spôsobiť metabolické ochorenie kostí (MBD). MBD zvyčajne nie je detekovaný, kým sa stáva natoľko závažné, že spôsobí príznaky, ako "floppy čeľusťových" zlomených alebo zlomený končatín a tŕne ...
produkujúce UVB žiarovky môže nahradiť potrebu diétne D3, ale existuje niekoľko dobrých žiarovky na trhu, a všetky žiarovky znížiť produkciu UVB v priebehu času, a preto musí byť nahradený alebo sledovaná v pravidelných intervaloch. Prvá voľba pre plazov brankár by bolo použiť vysoko kvalitné UVB produkujúce žiarovku vo veľkom výbehu, a zmeniť ... alebo otestovať ho v pravidelných intervaloch ...
Aj keď to funguje skvele denných plazy, nočné druhy sa môžu ukázať ako ťažké, najmä keď sú umiestnené v klietkach, ktoré nie sú dostatočne veľké, aby poskytujú významné teplotné gradienty, alebo dosť vysoká pre umiestnenie žiarovky. Nočná plazy môže byť viac citlivý na jasné svetlo ... ako sa ich UVB v prírode od skorého rána, večer a veľmi kontrolovanou expozíciou. Môžu úplne vyhnúť jasný žiarovka v zajatí prostredí danej úkrytu mieste.
Vitamínu D sa vykonáva pomocou kombinácie Calcium / vitamín D, vitamín alebo len prášky, alebo v niektorých prípadoch, a to všetko v jednom vzorci. Rozmanitosť / pomer vápnika D3 v dostupných dnešnej trh Reptile stravy je veľmi variabilný .... Z 20,000 IU / kg ... až do 400000 IU / kg. Keď vezmete do úvahy, že tieto doplnky sú uvádzané na trh na rovnaký účel, veci komplikovať. Tieto doplnky na hornom konci stupnice by samozrejme mať pomerne vyššiu možnosť výroby toxicitu. Mohol by som napísať celý článok o vitamínu D, ale nemajú priestor pre to urobiť tu. Zhrniem s mojím názorom, že optimálne úrovne pre rozprašovanie by mala byť bližšie k stredu konci stupnice, v závislosti od frekvencie používania a cieľových druhov.
Obrovská faktorom vápnika / vitamínu D je, ako často ju používať ... znovu, rôzne doplnky majú rôzne inštrukcie ... a pridať ďalšie zmätok, musíme doplniť ďalšie vitamíny a zodpovedali ich hladiny tým vápnika / D3. Väčšina užívateľov rozvíjať svoje vlastné protokol po veľa pokusov a omylov. Je ľahké vidieť, že správne suplementácia nie je ľahká úloha. Vitamínu D, musí byť tiež v rovnováhe s vitamínom A, s cieľom poskytnúť kompletné nutričné ​​balík, a keď sa tieto vitamíny sú v rôznych doplnkov, získanie správneho pomeru môže byť nočná mora. Nedávne sčítanie z dobre preskúmané "All in One" vitamín / vápnika urobil veľa znížiť toleranciu chýb.

Vitamín A:
Vitamín A je ďalší najdôležitejšie vitamín v plazov výživy. Tam je príliš jasné formy vitamínu A. Vitamín A je v jednej forme, vopred pripraveného Vitamín A (retinol), ktorý sa nachádza v živočíšnych zdrojov (pečeň). Existujú však len "Pre Vitamín A" živín známy ako karotenoidy, ktoré pochádzajú z rastlinnej hmoty. Beta karotén je najznámejší. Tieto živiny môžu byť prevedené na vitamín A v tele mnohých živých tvorov, ale nie všetky. Pravými mäsožravce ako mačky napríklad stratili schopnosť previesť karotenoidov do vopred pripraveného vitamín A, takže je možné využiť iba v potrave retinolu zo živočíšnych zdrojov. Karotenoidy poskytujú oveľa viac nutričných výhod, než ich schopnosť byť prevedené na retinol, takže sú dôležitou súčasťou vyváženej stravy, ale je to môj názor, že by nemali byť spoliehal výlučne na ako zdroj vitamínu A pre plazy. Schopnosť hmyzožravé a mäsožravých plazov previesť karotenoidov na vitamín A je sporná, a je potrebný ďalší výskum.
Nedostatok vitamínu A nie je nezvyčajné v Reptile hobby, ale nie je tak ľahko rozpoznaný ako nedostatok vitamínu D. Prvé príznaky sú zvyčajne vystavené pozorovaných problémov ubúdanie a očné problémy, ktoré môžu prejaviť ako zjavné problémy so zrakom, alebo častejšie očné deformít mláďat odchovaných v zajatí. Vitamín A je nevyhnutný pre dobré zdravie očí a kože. Vitamín A toxicitu je možné, ale veľmi zriedka vidieť v zajatí vzoriek. Vitamín A bol zatienený dôležitosti vitamínu D v minulosti, ale čím viac sa učíme, tým viac si uvedomujeme dôležitosť tohto vitamínu. Nedávno bolo preukázané, že nedostatok vitamínu A môže byť tiež kľúčovým faktorom pri zlom vývoji pulke (chudé nohy). Pred viac ako desiatimi rokmi, došlo k veľkému zdesenie v Chameleon svete cez prípadné vitamín A toxicita vytvoril panike hobby, a Retinol voľné doplnky boli vyvinuté v jeho brázde. To bolo neskôr ukázala byť neplatná, ale stigma pretrváva.
Tam je proste žiadny dôvod nezahŕňa predlisované vitamín A v Reptile doplnenie. Toxicita je vzácna, a nedostatok je obyčajný. Karotenoidy sú úžasné látky, ale nemali by byť použité ako jediný zdroj vitamínu A pretože sme jednoducho nemajú dosť informácií o tom, ako rôzne druhy plazov ho vstrebať. Umiernené hladiny vitamínu A v kombinácii, s karotenoidy, sa zdá byť v túto chvíľu, že je najlepší spôsob, ako zabezpečiť spoľahlivú dodávku vitamínu A.
Dať to všetko dohromady:
Tam je tvrdenie, že mnohí ľudia majú tendenciu brať za samozrejmosť o zmiešavanie vitamíny a minerály spoločne. "Vápnik degraduje vitamíny, a nemali by byť zmiešané dohromady" To bolo prijaté ako všeobecné známosti, ale dnes, to nie je nevyhnutne pravda. Minerály môžu prispieť k degradácii vitamínov, ale obavy mnohí majú o tejto problematike boli riešené prostredníctvom veľkého pokroku v molekulárnej stabilitu výrobcovia vitamínov. Najvyššej rady vitamínov dneška boli skonštruované tak, aby bolo oveľa stabilnejšie než v minulosti. Dnes, vitamíny môžu byť potiahnuté alebo zapuzdrené do malých zrniek, ktoré sú pomerne stabilný a odolný proti oxidácii. V posledných desiatich rokoch, výrobcovia inzerovanej stabilita mnohých foriem vitamínu vzrástla do tej miery, že už nie je obavy, že bolo v minulosti.
Mnoho výrobcov doplnok budú tvrdiť, že vitamíny a minerály sa musia uchovávať a predávané oddelene, ale tieto rovnaké spoločnosti predávajú čistý prášok vápenatý zmiešaný s vitamínom D3 (jeden z najviac nestabilných vitamínov). Pointa je, že stabilita po uplynutí jedného roka bude znížený v čistom vitamínové zmesi, ako aj / Vitamín prášku Calcuim. Čo je dôležité, je kvalita a stabilita forme vitamínu, ktorý je používaný, a čerstvosť produktu.
Na záver, existuje veľa kľúčových faktorov, ktoré musia byť riešené na zabezpečenie správne doplnenie pre plazy a obojživelníky. Tam je oveľa viac než len súčet jednotlivých častí. Správna teplota a hydratácia musí byť kombinovaný s riadnym zmes vitamínov, minerálov a UVB ... na a správnej kombinácii pravého pomer je, aby poskytli vzorky sa symetrickú doplnenie. Najprv musíme zabezpečiť, že vzorka je riadne schopné metabolizovať živiny, potom musíme zabezpečiť vyvážený doplnenie. Potrebujeme správne pomery vitamínov minerálov, vitamínov na vitamíny a správnu kombináciu.
Je tiež dôležité, aby doplnili dodávať vitamíny a minerálne látky v rovnakom čase. Tam je priamy vzťah medzi vitamínov a minerálov, využitie a doplňuje minerály a vitamíny jeden deň druhému, nie je spôsob, ako dodať. Vzťah medzi vitamínov a minerálnych látok je komplexný, a existuje mnoho faktorov, ktoré môžu ovplyvniť ako sú metabolizované. Máme za sebou dlhú spôsoby, ako v posledných niekoľkých desiatok rokov, ale máme pred sebou ešte dlhú spôsoby, ako ísť.

čerpané z: https://www.store.repashy.com/vitamin-and-mineral-supplements-breaking-it-down.html