AQUAMIN

2 hodnotenia
Značka: Dr. Rhaco
€6,20 €9,20 €24,20 od €6,20
Skladom (>5 ks) Skladom (4 ks) Skladom (2 ks) Zvoľte variant
Variant

Aquamin je špičkový zdroj biologicky aktívneho vápnika, horčíka a ďalších 74 stopových minerálov. Aquamin je práve tým minerálnym doplnkom, ktorý by mal nahradiť výrobky s obyčajným uhličitanom vápenatým. Skvele obaľuje kŕmny hmyz a výborne drží na zelenine.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aquamin je zdrojom vysoko vstrebávateľného biologicky aktívneho vápnika a zároveň významným zdrojom dôležitých minerálnych látok a stopových prvkov. Aquamin pochádza z mineralizovaných morských rias rodu Lithothamnion Calcareum. Táto riasa žije zhruba 2 metre pod hladinou v severnej oblasti Atlantského oceánu. Behom svojho života mineralizuje, klesá ku dnu, umiera a zostáva len mineralizovaná schránka, ktorá je následne ťažená. Táto riasa je bohatá na vápnik, horčík a ďalších 74 stopových minerálov. 

Aquamin ma zvláštnu poróznu štruktúru, podobnú včelím plástom, ktorá je viditeľná pod elektrónovým mikroskopom. Zdrojom vápnika nie je obyčajný uhličitan vápenatý, ktorý je 100% kalcit. Uhličitan vápenatý v Aquaminu je síce zhodný s obyčajným uhličitanom vápenatým, čo sa chemického zloženia týka, avšak líši sa štruktúrou. Jedná sa o tzv. polymorfní vápnik, okrem kalcitu obsahuje i formy aragonitu a vateritu, ktoré sa podieľajú na výnimočných vlastnostiach produktu.

Aquamin obsahuje min 32% Ca, 2,2% Mg, P 0,06%, S 0,20%, Fe 0,05%, B 30ppm, F 200ppm, Na 0,13%, Co 2ppm, Cu 2ppm, Zn 3ppm, Se 1ppm, Mo 2ppm, I 4ppm.

Čistý Aquamin by mal slúžiť ako náhrada Vášho zdroja obyčajného uhličitanu vápenatého a je vhodný pre všetky druhy plazov a papagájov. Iba vtedy používať rovnako často, ako ste boli zvyknutý pri iných minerálnych prípravkov. Aquamin je veľmi jemný prášok a dokonale obaľuje kŕmny hmyz.

Aquamin je možné používať pri každom kŕmení. Aquamin Multi je bohatý na vitamíny rozpustné v tukoch a nemal by byt používaní pri každom kŕmení.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie