AQUAMIN

2 hodnotenia
Značka: Dr. Rhaco
€6,20 €9,20 €24,20 od €6,20
Momentálne nedostupné Skladom (2 ks) Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Variant

Aquamin je špičkový zdroj biologicky aktívneho vápnika, horčíka a ďalších 74 stopových minerálov. Aquamin je práve tým minerálnym doplnkom, ktorý by mal nahradiť výrobky s obyčajným uhličitanom vápenatým. Skvele obaľuje kŕmny hmyz a výborne drží na zelenine.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aquamin je zdrojom vysoko vstrebávateľného biologicky aktívneho vápnika a zároveň významným zdrojom dôležitých minerálnych látok a stopových prvkov. Aquamin pochádza z mineralizovaných morských rias rodu Lithothamnion Calcareum. Táto riasa žije zhruba 2 metre pod hladinou v severnej oblasti Atlantského oceánu. Behom svojho života mineralizuje, klesá ku dnu, umiera a zostáva len mineralizovaná schránka, ktorá je následne ťažená. Táto riasa je bohatá na vápnik, horčík a ďalších 74 stopových minerálov. 

Aquamin ma zvláštnu poróznu štruktúru, podobnú včelím plástom, ktorá je viditeľná pod elektrónovým mikroskopom. Zdrojom vápnika nie je obyčajný uhličitan vápenatý, ktorý je 100% kalcit. Uhličitan vápenatý v Aquaminu je síce zhodný s obyčajným uhličitanom vápenatým, čo sa chemického zloženia týka, avšak líši sa štruktúrou. Jedná sa o tzv. polymorfní vápnik, okrem kalcitu obsahuje i formy aragonitu a vateritu, ktoré sa podieľajú na výnimočných vlastnostiach produktu.

Aquamin obsahuje min 32% Ca, 2,2% Mg, P 0,06%, S 0,20%, Fe 0,05%, B 30ppm, F 200ppm, Na 0,13%, Co 2ppm, Cu 2ppm, Zn 3ppm, Se 1ppm, Mo 2ppm, I 4ppm.

Čistý Aquamin by mal slúžiť ako náhrada Vášho zdroja obyčajného uhličitanu vápenatého a je vhodný pre všetky druhy plazov a papagájov. Iba vtedy používať rovnako často, ako ste boli zvyknutý pri iných minerálnych prípravkov. Aquamin je veľmi jemný prášok a dokonale obaľuje kŕmny hmyz.

Aquamin je možné používať pri každom kŕmení. Aquamin Multi je bohatý na vitamíny rozpustné v tukoch a nemal by byt používaní pri každom kŕmení.