SuperHatch

€8,50 €40 od €8,50
Momentálne nedostupné Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Variant

Inkubačný substrát  SuperHatch je pokročilý inkubačný substrát, ktorý umožňuje jednoduchú kontrolu vlhkosti zmenou farby a je opakovane použiteľný (neobmedzene). Výborný pri inkubácii vajec gekónov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Inkubačný substrát  SuperHatch je pokročilý inkubačný substrát, ktorý umožňuje jednoduchú kontrolu vlhkosti zmenou farby a je opakovane použiteľný (neobmedzene) Výborný pri inkubácii vajec gekónov.

INFORMÁCIE: Jedná sa o znamenitý keramický produkt (kalcifikovaný íl). Má vynikajúcu pórovitosť a je ďalšou generáciou inkubačných substrátov vajec . Nerozpadáva sa v priebehu času, nezhutňuje sa a nepláva. Farba substrátu sa mení v závislosti na obsahu vody, takže môžete ľahko sledovať zmeny vo vlhkosti. Je použiteľný opakovane po sterilizácií varom, alebo zaparením. Inertný, neutrálny, 100% prírodná minerálna zmes, tento produkt môžete používať neustále bez toho aby sa pokazil.

ĎALŠIE INFORMÁCIE: SuperHatch má extrémnu pórovitosť v kombinácii s veľmi jemnou vnútornou štruktúrou. To umožňuje SuperHatch absorbovať a zadržať veľké množstvo vody, s veľmi pozvoľným uvoľňovaním, čo zamedzuje tvorbe kondenzátu spôsobeného rýchlym odparovaním.

Zloženie: 100% expandovaný íl.

Návod: Umiestnite SuperHatch do sita, cedidla, alebo dierovaného vrecka. Namočte do vody na niekoľko minút, vyberte a nechajte odkvapkať dosucha. Vysypte SuperHatch do svojej inkubačnej nádoby približne do polovice. Následne umiestnite inkubované vajcia. Zmes je vhodná pre väčšinu druhov. Pre druhy vyžadujúce nižšiu vlhkosť v inkubačnej nádobe túto dosiahneme dodatočným zmiešaním vlhkého a suchého substrátu. Požadovanú úroveň vlhkosti je taktiež možné dosiahnúť miešaním SuperHatch s vodou v rôznom objemovom, alebo hmotnostnom pomere. Vždy používajte najväčšiu možnú veľkosť inkubačnej nádoby. Minimálna odporúčaná veľkosť inkubačnej nádoby je 40 cm pre dve vajcia gekónov a veľkosť krabice na topánky pre 10 až 20 vajec. Čím je väčší objem nádoby, tým menej drasticky sa prejavujú prípadné zmeny prostredia v nádobe. POZOR: Neprehĺtajte. Vyhnite sa kontaktu s očami a otvorenými ranami. Po použití umyť ruky. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Chladením sa predĺži životnosť
Nie je určené na ľudskú spotrebu